Letos smo podrobno preučili sporočila in priporočila kulturnih koordinatorjev v šolah in vrtcih, pogledali dobre prakse drugod po Sloveniji in se zgledovali po najboljših – vse za to, da bi pripravili čim bolj celovito ponudbo kulturno-umetniških produkcij, ki svoj ustvarjalni navdih opredmetijo na odrskih deskah.

Program kulturne vzgoje za vrtce in šole 2017/2018 smo zastavili v luči zasnove večernega umetniškega programa za odrasle, ki je v KC Janeza Trdine v znamenju treh odrskih zvrsti - gledališča, glasbenega gledališča in glasbe. Pri pripravi glasbene ponudbe smo se povezali z Glasbeno mladino Slovenije, ki že 46 let vztrajno krepi vezi med glasbeniki, glasbo in mladimi poslušalci in je tudi nacionalni koordinator za glasbeno umetnost.

Za vrtce in prve tri razrede osnovne šole ponujamo 6 gledaliških in 3 glasbeno-gledališke predstave, 2 komentirana koncerta iz glasbenega cikla Gremo na koncert ter 4 koncerte z delavnicami iz cikla Koncert, ki pride k vam.

Za učence od 4.do 9. razreda osnovne šole lahko izbirate med tremi gledališkimi predstavami, na ogled pa ponujamo tudi operno predstavo ter 4 komentirane koncerte iz glasbenega cikla Gremo na koncert in 3 koncerte z delavnicami iz cikla Koncert, ki pride k vam.

Za srednješolce smo za to sezono izbrali devet gledaliških predstav in tri glasbeno- gledališke predstave. Nekatere predstave so del našega večernega programa, druge pa so namenjene le srednješolcem in bodo uprizorjene izključno v dopoldanskem času.

Na spodnjih povezavah lahko naložite programsko knjižico in izvedete elektronsko prijavo za vse predstave. V knjižici najdete informacije o načinu prijave izbranih predstav in koncertov, plačilu ter popustih pri cenah vstopnic in pogojih za priznavanje popustov.

Elektronska prijava omogoča enostavno in hitro prijavo za vse starostne skupine vrtičkarjev, osnovnošolcev in dijakov.

Se vidimo v Kulturnem centru Janeza Trdine!

Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Brundagrrrom!

Tjaša Hrovat / Luka Cimprič
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Vsi tukaj, vsi skupaj

Maruša Majer / Vesna Vončina /...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Juri Muri v Afriki pleše

Blaž Celarec / Jose – Joseph...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Škrt škrt kra čof!

Brane Vižintin / Aja Kobe / Klara...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Ščeper in Mba

Gorazd Žilavec k. g. / Metka Jurc /...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Erazem in potepuh

Blaž Dolenc / Branko Završan /...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Škrat Kuzma dobi nagrado

Ivan Peternelj / Daniel Petkovič /...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ

Platnomer - povest konja

Ravil Sultanov / Nataša Sultanova...
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ
Vrtec in 1. do 3. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ

Erazem in potepuh

Blaž Dolenc / Branko Završan /...
4. do 9. razred OŠ

Škrat Kuzma dobi nagrado

Ivan Peternelj / Daniel Petkovič /...
4. do 9. razred OŠ

Platnomer - povest konja

Ravil Sultanov / Nataša Sultanova...
4. do 9. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ

Vihar v glavi

Jaka Babič / Neža Dvorščak / Matic...
4. do 9. razred OŠ

iCankar

Nataša Keser / Jure Kopušar / Vid...
4. do 9. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ
4. do 9. razred OŠ
Srednje šole

Visoška kronika

Tamara Avguštin / Nina Ivanišin /...
Srednje šole

Teror

Borut Veselko / Miha Rodman /...
Srednje šole

Realisti

Peter Harl / Jure Kopušar / Matija...
Srednje šole
Srednje šole

Tobelija

Rosana Hribar / Maša Kagao Knez /...
Srednje šole

Prekleti kadilci

Nina Valič / Pia Zemljič / Janez...
Srednje šole

Vihar v glavi

Jaka Babič / Neža Dvorščak / Matic...
Srednje šole

iCankar

Nataša Keser / Jure Kopušar / Vid...
Srednje šole
Srednje šole
Srednje šole

6

Iztok Drabik Jug / Alja Kapun /...
Srednje šole
Srednje šole